| Indsamlet til gode formål: 
42.976.804 kr.

#4 Wessel Dammers's matchworn trøje fra Randers FC vs. Brøndby IF d. 10. marts 2025 - Størrelse L

Udløber om:
0dage0timer0min0sek
Total antal budgivere: 9
Højeste bud lige nu er fra Jeanette Schneider
Levering
Levering 0 kr.
Formål: Randers FC støtter Børnecancerfonden
Se alle auktioner for dette formål her
Udbyder: Randers FC
Indløsning
  • Hvis man ønsker, at trøjen skal sendes, skal man kontakte Randers FC. Ellers kan den hentes på Viborgvej 92, 8920 Randers NV

Køb en unik matchworn spillertrøje og støt kampen mod børnekræft
Da Randers FC spillede hjemmekamp den 10. marts mod Brøndby IF, var det iført en helt unik FodboldtrøjeFredag-trøje.

Sammen med Danske Spil har Randers FC i fællesskab med hovedsponsor, VERDO, sat fokus på FodboldtrøjeFredag ved at dedikere pladsen på trøjerne til fordel for indsamlingen, hvor der samles ind til Børnecancerfonden.

De unikke matchworn spillertrøjer bortauktioneres nu som et bidrag til den vigtige sag. Derfor går indtægterne ubeskåret til Børnecancerfonden, som dermed har mulighed for at bruge indtægterne på forskning, og støtte af kræftramte børn, samt deres familier.

Danske Spil står bag FodboldtrøjeFredag og har udviklet det til fordel for og sammen med Børnecancerfonden. FodboldtrøjeFredag afholdes årligt – altid den første fredag i marts – og alle donationer går ubeskåret til Børnecancerfonden.